پنج شنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۸
خانه / غذاهای کشورآلمان / گراتین سیب زمینی،به شیوه اهالی کشور آلمان

گراتین سیب زمینی،به شیوه اهالی کشور آلمان

مواد لازم:

  • ۱۷۰ گرم سیب زمینی
  • ۲۳۰-۳۴۰ گرم خامه غلیظ
  • ۱ قاشق چایخوری نمک
  • یک پینچ فلفل سیاه
  • ۱۱۵-۲۳۰ گرم پنیر رنده شده
  • مرزنگوش یا ادویه جات دیگر(اختیاری)

طرز تهیه:

به منظور درست کردن گراتین با این مقدار مواد احتیاج به قالب چرب شده با کره به ابعاد ۲۳ در ۳۳ میباشد.سیب زمینی ها را پوست گرفته به ضخامت ۳ میلی اسلایسشان نمایید.آنها را به کمک غذاساز اسلایس ننمایید چرا که خیلی نازک میشوند.

سیب زمینی ها را به صورت ردیفی از این سمت به آن سمت قالب چیده (به صورت خوابیده بر روی کف نچینید)سیب زمینی ها بایستی به یکدیگر تکیه داده باشند و ردیف های سیب زمینی مثل ردیف های صندلی در تئاتر گردند.اسلایس های سیب زمینی های مختلف را در یک ردیف مشابه یکی در میان چیده مطمئن شوید که اسلایس های سیب زمینی با یکدیگر در ارتباط نیستند در غیراین صورت خامه را نمیتوانند جذب نمایند.(به مانند شکل)

هنگامی که قالب پر شد شما میتوانید که ردیفهای سیب زمینی را به عقب هل داده تا به حالت عمودی در آمده و سیب زمینی های بیشتری را در کنار آنها داخل قالب جای دهید.

نصف یا دو سوم قالب با ریختن خامه روی سیب زمینی ها پر نمایید.نمک و فلفل روی آن بپاشید.شما ممکن است که بخواهید مقداری مرزنگوش تازه یا خشک شده روی غذا بپاشید.

گراتین را داخل فر از قبل گرم شده در دمای ۱۷۷ درجه سانتیگراد به مدت یک ساعت پخته سپس پنیر را روی گراتین پاشیده آن را تا زمانیکه سیب زمینی ها نرم شده بپزید.

منبع

 

در کانال تلگرام و اینستاگرام که حاوی مطالب متنوعتری است به ما بپیوندید:

کانال تلگرام ما: @creativechief
صفحه اینستاگرام ما: ashpaz_khallagh

 

 

 

 

 

درباره‌ی آشپز خلاق

Check Also

شیرینی اشترویزلتالر،مخصوص کشور آلمان

مواد لازم: به منظور تهیه کیک: ۲ پیمانه آرد ۱ بسته خمیرمایه خشک نیم پیمانه …

دیدگاهتان را بنویسید